Hřeblové dopravníky

Hřeblový dopravník sběrný DSS 200 Sb

Hřeblový dopravník DSS 200 Sb je určen jako sběrný dopravník za středně kapacitními stěnovými dopravníky. Výkon dopravníku může být až 2x 100 kW. Doporučená max. délka je 150m. Dopravník může být položen přímo na počvu nebo částečně zavšen na závěsné drážce pomocí zavěšení typu ZDSS200. Do trati dopravníku je možno doplnit drtič. Zavěšený dopravník vč. drtiče jem možno přesouvat pomoci hadraulického zařízení SAK 1 nebo bezřetězového zařízení SAB 1. Případně vrátkem nebo speciálním hyraulickým přesouvacím zařízením, které se montuje na vlastní trať dopravníku. Je možné dodat i spojení s pásovým dopravníkem.

Hřeblový dopravník stěnový DSS 227 St

Hřeblový stěnový dopravník DSS 227 St je určen pro dobývání uhelných slojí se středně těžkými a těžkými podmínkami. Dopravník má max. výkon 1050 t/hod. při výkonu ne více než 3x 315kW. Kluzná deska a E-profil jsou vyrobeny ze speciálních materiálů tak, aby životnost dopravníku byla 3 mil. tun přepravovaného uhlí. Dopravník má uzavřenou spodní větev a každý 5. žlab je inspekční.

.

Sběrný hřeblový dopravník HDS1

Konstrukce dopravníku je stavebnicová. Umožňuje vedení kabelů a hadic podél sběrného dopravníku až po odbočení do porubu. Přesyp z porubového dopravníku může být řešen jako čelní nebo boční. Přesyp na pásový dopravník je řešen na koncové stanici KS1.